متن دلخواه خود را اینجا بنویسید
  • 02122366650
  • 22366649 021

جراحی لثه ; زمان انجام ,هزینه و میزان درد

جراحی لثه ; زمان انجام ,هزینه و میزان درد

جراحی لثه یک روش دندانپزشکی است که برای درمان بیماری لثه یا بیماری های اطراف دندان ها انجام می شود که به علت عفونت باکتریایی که بر بافت لثه اثر می گذارد باعث التهاب، تورم، قرمزی و از دست دادن استخوان های اطراف دندان می شود.

بیماری پریودنتال(ناحیه ی اطراف دندان ها) هنگامی شروع به گسترش می کند که باکتری ها در دهان به دندان و لثه می چسبند. یک لایه نازک از باکتری به نام پلاک دندان ایجاد می شود تا باکتری ها  رشد کنند وتکثیر شوند. پلاک دندان را می توان با شیوه های معمولی  بهداشت دهان و دندان ، از قبیل مسواک زدن دندان ها و کشیدن نخ دندان و …حذف کرد. اگر پلاک دندانی برداشته نشود و برای مدت زمان طولانی روی سطح دندان باقی می ماند، بافت های لثه تا زمانی که بیماری لثه ایجاد می شود، دچار التهاب و ورم می شوند.بیماری لثه  مراحل نخست آن معمولا گینوییت (بیماری های مربوط به لثه) نامیده می شود.

دندانپزشکی سعادت اباد برای جراحی لثه

کلیک

علائم جراحی لثه

  • خون ریزی
  • قرمزی
  • ورم
  • حساسیت به گرم و سرد
  • بوی بد دهان
  • درد هنگام جویدن
  • دندان های شل و لق

از علائم احتیاج به جراحی لثه میباشد

 میزان درد جراحی لثه

میزان درد در افراد مختلف متفاوت است اما جراحی لثه چون از بی حسی استفاده میشود درد آنچنانی حس نمیشود و در کلینیک دکتر سید محسنی که این عمل با لیزر صورت میگیرد درد را به حداقل رسانده و زمان مداوا بسیار کاهش میابد.

هزینه

جراحی ریشه باقی مانده 220,000 تومان
جراحی عقل نیمه نهفته 400,000 تومان
جراحی عقل نهفته 500,000 تومان
جراحی تخصصی (هر ربع فک) 500,000 تومان
افزایش طول تاج دندان  تومان264,000

بهداشت دهان و دندان برای جلوگیری از بیماری لثه اهمیت دارد، با این حال، عوامل خاصی وجود دارد که می تواند خطر ابتلا به مشکلات لثه  را حتی با مراقبت های مناسب دهان را افزایش دهد، مانند داروهای خاص، ژنتیک و برخی بیماری های مزمن مانند دیابت. در دوران  بارداری همچنین لثه ی فرد  حساس، قرمز و متورم می شود.هدف معمول جراحی لثه  بازسازی بافت های لثه و اصلاح فرم دندان ها برای بهبود عملکرد و ظاهر آنهاست. هدف این است که مشکلات و نارسایی ها در  داخل دهان را حل کنیم که تا  به  مشکلات بهداشتی  دندان ها  کمک کند و اطمینان حاصل شود که وضعیت دهان و دندان ها  برای یک مدت طولانی مناسب باشد، بنابراین  برای بیمار هم حفظ بهداشت دهان و دندان راحت تر می شود.

با توجه به رشد روز افزون این بیماری در جوامع بشری و اهمیت زیبایی دندان ها در بین مردم جامعه به چند روش درمانی در اینجا اشاره می کنیم. در درمان این بیماری از خواص ضد عفونی کننده نمک، سود ببرید.

برای اینکار می توانید مقداری نمک خوراکی را در آب حل کنید و آن را قرقره کنید.  شستشوی دهان با محلول آب و پر اکسید هیدروژن، ماساژ لثه با مواد صمغی، استفاده از جوش شیرین و آویشن و همینطور برگ آووکادو به عنوان سفت کننده لثه ها، همچنین شما می توانید از بعضی مواد خوراکی برای از بین بردن و یا به حداقل رساندن عوارض این بیماری استفاده کنید.

منبع : دنتال۱

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

ادرس اینستاگرام دکتر سید محسنی

به روزترین مطالب دندانپزشکی

گرفتن وقت تلفنی

22366649

ساعت پاسخگویی

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

تهران سعادت آباد

شهرک غرب بلوار درختی خیابان حافظی نبش کوچه پرتو پلاک 29 طبقه همکف زنگ دندانپزشکی