متن دلخواه خود را اینجا بنویسید
 • 02122366650
 • 22366649 021

انواع ایمپلنت

انواع ایمپلنت

انواع ایمپلنت بر اساس موقعیت، شکل و روش بکارگیری

 

 • ایمپلنت ساب پریو استیل (subperiosteal Implant):

 

در این نوع، ایمپلنت به جای قرار گرفتن در داخل استخوان، بر روی استخوان فک و زیر لثه قرار داده میشود که مقداری از آن را بیرون از بافت لثه قرار میدهند تا بتواند دندان را در جای خود نگه دارد. این روش بخصوص برای افرادی که استخوان فک آنان سالم و یا محکم نباشد (ارتفاع استخوانی ناکافی) و یا امکان پیوند استخوانی برای آنان میسر نمیباشد، بسیار مناسب است. این نوع ایمپلنت در غالب موارد برای جراحیهای تک مرحلهای مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین زیر نظر بهترین متخصص ایمپلنت در تهران، کسانی که مایل باشند یک دست دندان مصنوعی کامل داشته باشند، برای آنان استفاده میگردد.

 

 • ایمپلنت اندواستیل (Endosteal Implant):

 

این نوع ایمپلنت که توسط بهترین متخصص ایمپلنت در تهران انجام میپذیرد، مورد استفاده در جراحیهای دو مرحلهای میباشد. پیچهای آن کوچک و از جنس تیتانیوم بوده که به طور مستقیم در داخل استخوان فک قرار میگیرند سپس بعد از اتمام دورهی جوش خوردگی با فک، دندانهای مصنوعی روی آنها قرار داده میشوند. این ایمپلنت خود به انواع رزوه دار، تیغهای و پیچی تقسیم بندی شده و به جای دندان مصنوعی به کار میروند.

 

 • ایمپلنت یک مرحلهای (Single-Stage Implant):

 

در این نوع ایمپلنت، بعد از اینکه ایمپلنت داخل استخوان فک قرار میگیرد، این قرارگیری کامل نبوده و مقداری از آن بیرون از بافت لثه باقی میماند زیرا بلندتر از ایمپلنتهای دیگر میباشد، در نتیجه بعد از اینکه بهبودی کامل حاصل شد، نیازی به جراحی دوباره، جهت گذاشتن تاج نیست این موضوع به این معنی است که ایمپلنت و اباتمنت (سبب نصب دندان مصنوعی یا پروتز بر روی قطعهی تیتانیومی میگردد) به صورت تک مرحلهای نصب میشوند. چون این روش نسبت به فشار داخلی بسیار آسیب پذیر میباشد حتما باید توسط بهترین متخصص ایمپلنت در تهران انجام شود تا مشکلی برای بیمار در روند درمان اتفاق نیافتد.

 

 • ایمپلنت دو مرحلهای (Two-Stage Implant):

 

این روش دقیقا مشابه روش تک مرحلهای است با این تفاوت که مرحلهی آخر اضافه شده، یعنی در این نوع ایمپلنت، ابتدا تکهی تیتانیومی داخل استخوان فک و زیر لثه قرار داده شده و سپس برای جلوگیری از ایجاد فشار بر روی آن در طی دورهی درمانی، و پس از اتمام دورهی بهبودی، به کمک جراحی دوم اتصال بین تاج و ایمپلنت را برقرار میسازند که این روش نیز به دلیل داشتن حساسیت بالا، اکیدا توصیه میگردد تا زیر نظر بهترین متخصص ایمپلنت در تهران انجام گیرد.

 

 • ایمپلنت متقاطع فک یا ترنس اُسئوس (Transosseous Implant یا Transosteal Implant):

 

این نوع ایمپلنت به دلیل دشواری بسیار زیاد، تمامی دندانپزشکان قادر به انجام آن نیستند در نتیجه توصیه میشود تا در صورت لزوم حتما زیر نظر بهترین متخصص ایمپلنت در تهران باشید. در این نوع ایمپلنت، قسمت زیر فک سوراخ شده و از عرض استخوان عبور کرده و سپس از طرف مقابل یعنی بخش بالایی فک بیرون زده و توسط پزشک میلهای به آن متصل میگردد. در مرحلهی آخر دندان پروتزی به این میله متصل خواهد گردید. این نوع ایمپلنت تنها زمانی انجام خواهد گرفت که فک پایین دچار تحلیل رفتگی بسیار شدید شده و بسیار باریک باشد.

لازم به ذکر است که تمامی روشهای بالا با درد بسیار کمی بوده و با بالاترین کیفیت و طبق نرخ مصوب نظام پزشکی زیر نظر بهترین متخصص ایمپلنت در تهران انجام میگیرند. اکنون به معرفی دومین دسته بندی ایمپلنتها میپردازیم.

انواع ایمپلنت بر اساس روش کاشت

 

 • ایمپلنت برسازی درون کاشتی:

 

این شیوهی جایگذاری ایمپلنت، توسط بهترین متخصص ایمپلنت در تهران، به کمک یک قالب فلزی انجام میپذیرد که در زیر بافت لثه و در داخل استخوان فک بهصورت محکم قرار داده میشود. افرادی که استخوان فکی آنها ارتفاع لازم را ندارد یا امکان استفاده از دندان مصنوعی را ندارند بهتر است تا از این شیوه، و زیر نظر بهترین متخصص ایمپلنت در تهران کمک بگیرند.

 

 • ایمپلنت فرورونده:

 

یکی از رایجترین انواع ایمپلنت است که در این شیوهی کاشت، قطعهی پیچ مانند یا استوانهای شکل داخل استخوان فک قرار گرفته که طول و عرض آن بسته به شرایط بیمار متفاوت میباشد. تفاوت عمدهی این روش این است که میتوان روی آن یک یا چندین دندان قرار داد.

 

 • ایمپلنت دارای چهارچوب راموس:

 

این نوع کاشت ایمپلنت مناسب بیمارانی است که استخوان فک پایین آنها ضعیف بوده و امکان عمل ایمپلنت ریشهای برای آنها امکان پذیر نمیباشد. بنابراین این ایمپلنت حتما توسط بهترین متخصص ایمپلنت در تهران باید انجام گیرد، که در طی آن ایمپلنت در انتها و گوشهی عقب استخوان فک یا بعبارتی در نزدیکی دندانهای عقل و نزدیک چانه کاشته میشود. بعد از اینکه لثه ترمیم پیدا کرد، بر اساس میلهی فلزی که در قسمت اطراف و بالای لثه مشاهده میگردد، دندان پروتزی متناسب با آن ساخته میشود. این نوع ایمپلنت هم سبب تقویت فک شده و هم از شکستگی آن جلوگیری بعمل میآورد.

 

 • ایمپلنت زایگوماتیک (zygomaticus):

 

این نوع از ایمپلنت به دلیل پیچیدگی بسیار زیاد، تمامی پزشکان توانایی انجام آن را ندارند و فقط توسط بهترین متخصص ایمپلنت در تهران امکان پذیر میباشد. در این شیوهی کاشت، ایمپلنت طول زیادی داشته و در پشت فک بالا قرار داده میشود. این روش معمولا زمانی که فک بالا به میزان قابل توجهی تحلیل رفته باشد و همچنین فرد مایل باشد تا ست کاملی از دندان مصنوعی متحرک با کمک ایمپلنت در فک بالای خود، بدون عمل پیوند سینوس داشته باشد، انجام میپذیرد. در برخی شرایط نیز که برای فرد پیوند سینوس ممکن نباشد نیز از این شیوهی کاشت استفاده میگردد.

 

 • ایمپلنت All-on-4:

 

بهترین متخصص ایمپلنت در تهران، در این نوع از شیوهی کاشت، تلاش میکند تا جای خالی دندانهای از دست رفته در فک بالا یا پایین را پر کند. بدین منظور 4 ایمپلنت در جای مناسبی از فک قرار داده و سپس بخش پروتز ثابت را روی آنها قرار میدهد. همچنین این روش زمانی بسیار مفید است که فرد تعداد زیادی از دندانهای خود را از دست داده باشد، که با کمک این روش میتواند آنها را پر کرده و قدرت جوندگی خود را بدست بیاورد.

این نوع از ایمپلنتها نیز بدون درد، با بالاترین کیفیت و طبق نرخ مصوب نظام پزشکی، زیر نظر بهترین متخصص ایمپلنت در تهران انجام میپذیرند.

تقسیم بندی انواع ایمپلنت بر اساس متصل کنندهها

 

 • ارتباط دهندهی 6 ضلعی داخلی:

 

این ارتباط دهنده به فرم حفرهی 6 ضلعی بر روی ایمپلنت وجود داشته که اباتمنت و قسمت پروتز در آن قرار میگیرند.

 

 • ارتباط دهندهی 6 ضلعی خارجی:

 

همانند نوع داخلی بوده با این تفاوت که این ارتباط دهنده در قسمت سر ایمپلنت قرار داده میشود.

 

 • ارتباط دهندهی 8 ضلعی داخلی:

 

همانند نوع 6 ضلعی داخلی میباشد با این تفاوت که به صورت 8 ضلعی است

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

ادرس اینستاگرام دکتر سید محسنی

به روزترین مطالب دندانپزشکی

گرفتن وقت تلفنی

22366649

ساعت پاسخگویی

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

تهران سعادت آباد

شهرک غرب بلوار درختی خیابان حافظی نبش کوچه پرتو پلاک 29 طبقه همکف زنگ دندانپزشکی